Zaznacz stronę

AB

O mnie

Cześć!

Cieszę się, że tu jesteś. Chcę Cię przekonać, że warto zadbać o poprawność i jakość treści.

Jeśli prowadzisz firmę, masz stronę internetową, publikujesz w mediach społecznościowych, to jasny i czytelny przekaz pomoże Ci zdobyć zaufanie Twoich odbiorców.   

  

Nazywam się Anna Smutkiewicz

Pomagam ulepszać teksty, wykonując redakcję i korektę. Wprowadzam do nich ład i sprawiam, że wyglądają profesjonalnie, a Ty zyskujesz wizerunek osoby kompetentnej i z klasą w oczach swoich odbiorców lub klientów. Dzięki mojemu wsparciu Twój tekst staje się prosty, zrozumiały i elegancki.

Co właściwie poprawiam?

Usuwam z tekstu błędy ortograficzne, interpunkcyjne i edytorskie.

Poprawiam źle odmienione wyrazy (błędy fleksyjne), nieprawidłowo zbudowane zdania (błędy składniowe), wyrazy użyte w niewłaściwym znaczeniu (błędy słownikowe), zmodyfikowane wyrażenia (błędy frazeologiczne) i wiele innych.

Porządkuję kompozycję tak, żeby była odpowiednia dla danego typu tekstu oraz czuwam nad strukturą i logicznością treści.

Ujednolicam tekst pod względem stylistycznym.

Sprawdzam treść pod kątem merytorycznym z zakresu wiedzy ogólnej, np. poprawność nazw własnych czy terminów specjalistycznych.

Kontroluję zapis skrótów, przypisów, bibliografii i innych elementów.

Dbam o spójność i przejrzystość tekstu.

Nie zmieniam dobrego na dobre.

Dlaczego warto mi zaufać?

Każdy tekst traktuję jak własny. W końcu ostateczny efekt jest też wizytówką mojej pracy. Poza tym z zadowolenia klienta czerpię energię, daje mi ono satysfakcję, czuję, że moja praca i zaangażowanie mają sens.

Na zapytanie nie odpowiadam jednozdaniowym e-mailem z załączonym cennikiem, lecz zadaję mnóstwo pytań, dociekam i proponuję. Słucham swojego klienta, jestem z nim w kontakcie przez cały czas wykonywania zlecenia.

Co mnie wyróżnia?

Specjalizuję się w redakcji i korekcie tekstów naukowych i nienaukowych, zwłaszcza historycznych i archeologicznych, a także tekstów o tematyce biznesowej, przede wszystkim z branży zakupowo-logistycznej.

Jak doszłam do tego, co wiem?

Nie jestem polonistką – wykształciłam się na archeolożkę. W dodatku przez kilkanaście lat pracowałam w branży zakupowo-logistycznej. Ale spokojnie. Ukończyłam też Podyplomowe Studium Edytorstwa Współczesnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. A niedawno odbyłam certyfikowany kurs korekty tekstu „Zostań korektorką” autorstwa Patrycji Bukowskiej.

Czy studiowanie archeologii było więc błędem? Nic podobnego. Dużo się nauczyłam, a i zamiłowanie do rzymskich ruin nie słabnie, więc jeżdżę i podziwiam.

Czy praca jako specjalistka od zakupów i logistyki była błędem? Bynajmniej. Doświadczenie biznesowe przydaje się komuś, kto teraz prowadzi swój biznes.

A prywatnie?

Odkąd pamiętam, czytam książki – to mój jedyny nałóg. Bez książki, ewentualnie czasopisma, nie ruszam się z domu. Lubię zgłębiać wiedzę o polszczyźnie, więc na moich półkach pełno Bralczyka, Miodka i innych językoznawczych tuzów.  A przy okazji się dokształcam.

Kieruję się słowami Harukiego Murakamiego: „Praca powinna być aktem miłości. A nie czymś w rodzaju małżeństwa z rozsądku”. Dlatego porzuciłam pracę zakupowca i logistyka, która przynosiła mi coraz mniejszą frajdę, i założyłam Pracownię Korektorską. Teraz czytam i poprawiam zawodowo.

Jeśli potrzebujesz dobrego korektora lub masz jakiekolwiek pytania,

zapraszam Cię do kontaktu!

Anna Smutkiewicz, korektorka

as@pracowniakorektorska.pl

korektorka

Na  co  stawiam

01

Komunikatywność

Uważnie słucham – chcę dobrze zrozumieć Twoje oczekiwania. Wyjaśniam krok po kroku, w jaki sposób pracuję i co mogę zrobić z Twoim tekstem, żeby go ulepszyć. Jestem  z Tobą w kontakcie przez cały czas trwania zlecenia.

02

Rzetelność

Nad każdym zleceniem pracuję z zaangażowaniem, wykorzystując całą moją wiedzę i umiejętności. W efekcie otrzymujesz najlepszą możliwą wersję swojego tekstu.

03

Terminowość

Rozumiem, jak ważne jest, żeby zlecenie zostało wykonane  na czas – umawiam się tylko na terminy, których jestem w stanie dotrzymać.  

korekta_tekstów_07

Każdy  potrzebuje  korektora

Nawet jeśli pisanie nie sprawia Ci kłopotu, a Twoje teksty świetnie się czyta, to i tak pomyśl o współpracy z korektorem. Żaden autor, nawet najbardziej ceniony, nie ma dystansu do tego, co pisze. Dlatego najlepsi oddają teksty do korekty.

korekta_tekstów_02

Zaoszczędź czas

korekta_tekstów_02

Zainwestuj w wizerunek

korekta_tekstów_02

Zleć korektę tekstu

Masz  pytania?

Nadal się zastanawiasz, czy oddać tekst do korekty?

Obawiasz się, że po korekcie to już nie będzie „Twój” tekst?

Chcesz wiedzieć, ile to kosztuje?

Chcesz mnie o cokolwiek zapytać?